Steam Guard Nasıl Aktif Edilir ?

Steam Guard nedir ?

 


Steam Guard, Steam hesabınız için uygulanan ek bir güvenlik düzeyidir. Hesabınız için birinci düzey, sizin giriş bilgilerinizdir: Steam kullanıcı adınız ve şifreniz. Steam Guard ile hesabınıza ikinci bir güvenlik düzeyi uygulanır, Steam hesabınızın yanlış ellere düşmesini zorlaştırır.

Steam Guard hesabınızda etkin olduğunda, ne zaman Steam Hesabınıza tanınmayan bir cihazdan giriş yapmaya çalışırsanız, hesabın size ait olduğunu gösteren özel bir kodu girmeniz gerekecektir. Steam Guard ayarlarınıza bağlı olarak ya kodunuzu içeren bir e-posta alırsınız ya da akıllı telefonunuzdaki Steam Mobil uygulamasından bu koda erişirsiniz.

 

 

Steam Mobil Guard Nasıl Aktif Edilir ?

 

 

 

 1. Cep telefonunuza Steam Mobil uygulamasını uygulama mağazanızdan indirin.
 2. Appstore üzerinden indirmek için tıklayın.
  Google Play Store üzerinden indirmek için tıklayın.
 3. Uygulamaya Steam hesabınız ile giriş yapın.
 4. Uygulamaya giriş esnasında hesabınızda mail guard aktif ise hesabınıza bağlı e-posta kutunuza giriş yaptığınıza dair kod gönderilecektir. E-posta kutunuza gelen kodu ilgili alana girdikten sonra devam edebilirsiniz. Steam hesabınızda mail guard aktif değil ise otomatik olarak giriş yapacaktır.
 5. Giriş yapmanızın ardından sol bölümde bulunan Steam Guard seçeneğine tıklayın.
 6. Kimlik doğrulayıcı ekle butonuna tıklayınız.
 7. Mail adresinize hesabınızda mobil guard’ın aktif edilmesi ile ilgili bildirim gelecektir. Mail adresinizden hesabınıza telefon numarası eklenmesini onaylayın.
 8. Telefonunuza SMS olarak gönderilen kodu mobil uygulamada ilgili yere girerek gönder butonuna tıklayınız.
 9. Telefonunuza herhangi bir şey olması durumunda steam hesabınızın erişimini kaybetmemek adına ekranda çıkan kodu not ediniz.
 10. Steam mobil guard kurulumu işleminiz tamamlandı.